Prancūzijos ūkininkai dengia pasėlius saulės baterijomis, kad tuo pačiu metu gamintų maistą ir energiją. Žemės naudojimo saulės energijai ir žemės ūkiui praktika populiarėja visoje Prancūzijoje. Haute-Saône regione, šiaurės rytinėje šalies dalyje, eksperimentą atlieka saulės energijos įmonė TSE.
Remiantis Agence-France Presse (AFP) ataskaita, eksperimento tikslas įvertinti, ar saulės energija gali būti gaminama, netrukdant javų auginimui. Ūkyje, kuriame įgyvendinamas projektas, įrengta 5 500 saulės baterijų tokiame aukštyje, kad technika galėtų judėti po jomis.
„Projekto tikslas patenkinti Prancūzijos poreikius atsinaujinančios energijos plėtros srityje, nenaudojant žemės ūkio paskirties žemės“, – sako Xavier Guillot, TSE agronomijos tyrimų ir plėtros vadovas.
TSE yra viena iš pagrindinių saulės energijos gamintojų Prancūzijoje. Teigiama, kad eksperimente naudojamos saulės baterijos piko metu pagamina 2,5 megavatų – tai prilygsta 1350 žmonių suvartojamai energijai. Saulės kolektorius prie elektros tinklų planuojama prijungti gruodžio pradžioje.
Saulės baterijos įrengtos taip, kad gali keisti poziciją, priklausomai nuo saulės padėties. Jos taip pat gali būti pakreiptos ir vertikaliai, kad netrukdytų lietaus vandeniui patekti ant dirvos, ir horizontaliai, taip apsaugant nuo krušos, ar sudarant šešėlį, esant didelei kaitrai, ir sumažinant paviršiaus įkaitimą keliais laipsniais.