Menu
Neste Švedijoje testuoja benziną iš atsinaujinančių žaliavų

Automobilis 09.06.2021   

image for article


Pasaulyje pirmaujanti dyzelino iš atsinaujinančių degalų ir tvarių aviacinių degalų gamintoja Neste gali būti pirmoji pasaulyje, sukūrusi benziną iš atsinaujinančių žaliavų, kurį galėtų naudoti visi šiuo metu benzinu varomi automobiliai. 

Prasidėjo paskutinis bandymų etapas, kurio metu siekiama baigti komercinius degalų bandymus ir taip žymiai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą benzinu varomuose ir hibridiniuose automobiliuose. 

Iki šiol transporto sektoriuje nebuvo komerciškai patrauklių sprendimų, leidžiančių benzinu iš iškastinės naftos varomiems automobiliams sumažinti išmetamus šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius, nepakeitus variklių senuose automobiliuose ar neinvestavus į naujesnes transporto priemones.

Europos Sąjunga (ES) užsibrėžė ambicingą tikslą bent 55 % sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki 2030-ųjų. Vis dėlto šiuo metu egzistuojančios benzinu varomų automobilių alternatyvos neleidžia reikšmingai sumažinti iškastinio benzino naudojimo per palyginti trumpą laiką. 

Imamasi veiksmų šiam iššūkiui išspręsti: naudojant Neste benziną iš atsinaujinančių žaliavų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas per degalų gyvavimo ciklą gali sumažėti iki 65 %, jei lygintume su benzinu iš iškastinės naftos. Suomių bendrovė siekia ilgainiui pagerinti šį rodiklį ir pasiekti, kad naudojant tokius degalus būtų sumažinta iki 90 % anglies dvideginio emisijos. Tai reikštų, kad šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija per degalų gyvavimo ciklą būtų lygi teršalų kiekiui, kurį išmeta elektra varomos transporto priemonės. 

„Naudojant Neste benziną iš atsinaujinančių žaliavų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą būtų galima sumažinti iki 65 %. Pramonei pasiūlius naujus ir efektyvius sprendimus, šalys galėtų išsikelti dar didesnius nacionalinius tikslus sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų kiekį“, – teigia Neste atsinaujinančių kelių transporto vykdomasis viceprezidentas Carl'as Nyberg'as.

Šiuo metu testuojamas produktas atitinka EN228 standartą ir gali būti naudojamas tiek esamuose, tiek naujausiuose benzininiuose ir hibridiniuose automobiliuose. Benzinas iš atsinaujinančių žaliavų gali būti dar viena priemonė ES, siekiant ambicingo tikslo iki 2030 m. 55 % sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, lyginant su 1990-ųjų lygiu.

Bandymus suomiai vykdo drauge su Švedijos bendrove Powertrain Engineering Sweden, gaminančia variklius ir naujos kartos hibridines sistemas Volvo automobiliams ir kitiems gamintojams. 

„Atidžiai sekame degalų iš atsinaujinančių žaliavų plėtrą pasaulyje ir tikime, kad benzinas iš atsinaujinančių žaliavų turi didelį potencialą. Mūsų produktų ir Neste benzino iš atsinaujinančių žaliavų derinys leis transporto priemonių savininkams sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki 65 %“, – įsitikinęs Michael'as Fleiss'as, Powertrain Engineering Sweden vadovas.

Šiuo metu bandymai atliekami tiek laboratorijoje naudojant automobilio variklį, tiek važiuojant keliuose. Bandymų tikslas – ištirti degalų savybes ir juos pakoreguoti, siekiant dar labiau sumažinti išmetamų teršalų kiekį prieš komercinius bandymus. Neste planuoja įvertinti bandymų rezultatus per ateinančius mėnesius.

 

Jums turėtų būti įdomu


Automobilis

Mazda plečia Europoje parduodamų SUV modelių gamą

Mazda oficialiai atskleidė naujausius planus nuo 2022-ųjų pl...

Automobilis

Drąsus naujo Citroën C5 X dizainas

Citroën grįžta į prabangių didžiųjų automobilių segmentą pri...

Automobilis

Kino filmo įkvėptas „bondiškasis“ Defender V8 Bond Edition

Dėl savo išskirtinių automobilių puikiai žinomas Land Rover...