Menu
Toyota pristato naujo tipo septynvietį Highlander SUV

Automobilis 18.05.2020   

image for article

Reklama

Profi banner

Profi bannerToyota pristato didžiausią hibridinį SUV Highlander, kuris Europos rinkoje debiutuos 2021-aisiais. Tik su hibridine pavara užsakomas Highlander papildys Toyota europietiškų SUV modelių gamą, kurioje jau yra RAV4, C-HR bei Yaris Cross.

Ant GA-K platformos sukurtas Highlander turi visus Toyota SUV atributus: komfortą, saugumą ir vairavimo malonumą, suderinamą su mažomis jau ketvirtos kartos hibridinės pavaros sąnaudomis, išmania visų varančiųjų ratų sistema, erdve bei 2 tonų tempimo pajėgumu. 

Visų varančių ratų pavarą turinčio Highlander kėbulas yra 4,95 m ilgio, jo siluetą pabrėžia ryškūs 20 colių lengvojo lydinio ratlankiai. Siūloma puiki interjero praktiškumo, patikimumo ir erdvės kombinacija, kurios tik galima tikėtis iš septynviečio SUV. 180 mm intervalu pirmyn ir atgal stumdoma antra sėdynių eilė užtikrina erdvę trečiajai, kurioje patogiai įsitaisyti gali ir suaugę žmonės.

Mygtuko paspaudimu ar kojos judesiu po galiniu buferiu atidarius bagažinės dangtį automobilyje atsiveria 658 litrų erdvė su papildoma ertme po dvigubu dugnu. Nulenkus antrą bei trečią sėdynių eiles vieta bagažui padidėja iki 1 909 l.

Klientai gali rinktis juodos arba grafito interjero spalvų schemas. Čia taip pat daug įvairių dėtuvių, USB jungčių pirmos ir antros sėdynių eilių keleiviams, o papildomos įrangos komplektuose yra 12,3 colio įstrižainės informacinės sistemos ekranas su navigacine sistema, projekcinis ekranas, Apple CarPlay bei Android Auto, bevielis telefono įkrovimas, ventiliuojamos sėdynės bei ekranas vietoje galinio vaizdo veidrodėlio, kuriame rodomas automobilio gale įmontuotos kameros užfiksuotas vaizdas. 

Highlander montuojama ketvirtos kartos hibridinė sistema, kurioje yra 2,5 litro Atkinsono ciklo benzininis variklis bei du elektros varikliai, sumontuoti priekyje ir gale. Galinis užtikrina išmanią visų varančiųjų ratų sistemą, galinga hibridinės sistemos baterija sumontuota po antros eilės sėdynėmis.

Bendra sistemos galia siekia 244 AG, erdvus SUV turi geriausią visame segmente galios ir CO₂ emisijų balansą. Vidutiniškai jis naudoja vos 6,6 l/100 km benzino, į aplinką išmeta 146 g/km CO₂ emisijų (WLTP ciklu). Pakoregavus skaičius į NEDC, vidutinės degalų sąnaudos tesiekia 5,2 l/100 km, o CO₂ emisijų – 117 g/km. Šie duomenys dar nėra homologuoti.

Vairavimo režimų jungiklis leidžia pasirinkti iš Eco, Normal, Sport ir Trail, jie gali būti naudojami kartu su atskirai įjungiamu važiavimo vien elektra režimu EV.

Akustinis priekinis stiklas ir papildoma garso prietaisų skydelio, lubų, grindų, ratų arkų bei bagažinės izoliacija užtikrina tylą Highlander salone bei komfortą važiuojant visiškai hibridine pavara.

Hibridinėje mašinoje montuojamas naujausios kartos Toyota Safety Sense aktyvių saugumo sistemų rinkinys, atpažįstantis įvairias eismo situacijas ir leidžiantis išvengti avarijų ar sumažinti jų padarinius.

Highlander saugumo pakete yra avarijų prevencijos sistema Pre-Collision System (PCS) su pėsčiųjų atpažinimo sistema dieną bei naktį, dviračių atpažinimu dieną bei galimybe koreguoti vairo padėtį, siekiant išvengti eismo įvykio. Taip pat – adaptyvi pastovaus greičio palaikymo kontrolė (Full Range Adaptive Cruise Control, ACC), kelio ženklų atpažinimas Road Sign Assist (RSA), eismo juostos sekimo sistema Lane Tracing Assist (LTA), įspėjimas apie nukrypimą nuo eismo juostos Lane Departure Alert (LDA), automatiškai persijungiančios tolimosios ir artimosios šviesos Automatic High Beam (AHB).

 

gallery image
gallery image
gallery image

Jums turėtų būti įdomu


Automobilis

Citroën pristato ë-Berlingo – elektrinę talpiojo furgono versiją

ë-Berlingo Van – elektrinė lengvojo komercinio automobilio v...

Automobilis

„Ūkininko automoblis 2020“ - vaizdo įraše

Štai, „Ūkininko automoblis 2020“ ir YouTube, Profi Lietuva k...

Automobilis

Ūkiškame Dakare – ne tik automobiliai

Šiųmetė, antrą kartą organizuota „Ūkininko automobilis 2020“...