Nors Agritechnica 22 atšaukta, tradicijos medaliais apdovanoti inovacijas nelaužomos. Vokietijos žemės ūkio draugija iš 164 pateiktų naujovių aukso medaliu įvertinto vieną, šešiolika pelnė sidabrinį laimėjimą. Aukso medaliu įvertinta Vokietijos įmonių Nexat ir Kalverkamp sukurtas daugiafunkcės transporto priemonės modulis, kuris gali būti naudojamas visiems darbams, įskaitant žemės dirbimą, sėją, purškimą ir derliaus nuėmimą.
Nuo 6 iki 24 m pločio, elektrinė sistema Nexat gali veikti visiškai autonominiu režimu, tačiau modulis turi ir 270o kampu besisukančią kabiną, kuri labiau skirta stebėti darbo procesą. Be to, gali būti naudojama rankiniu būdu vairuoti transporto priemonę kelyje. Integruoti padargai montuojami tarp keturių didelių, elektra varomų vikšrinių važiuoklių. Važiuojant keliu padargų sekcijas galima pakelti 90°.
Anot modulio gamintojų, sistemą sudarantys padargai yra ne velkami, o vežami, kas padidina efektyvumą, palyginti su traktoriaus ir traukiamo padargo deriniais.
Ateityje planuojamas įrengti vandenilio elementų variklis, tačiau kol kas mašinoje sumontuoti du dyzeliniai varikliai, kurių kiekvieno galia 545 AG / 400 kW, su generatoriais. Jų gaminama elektra ir varo keturis guminius vikšrus.
Nexat bendradarbiauja su keliais žemės ūkio technikos gamintojais, kurių agregatai naudojami koncepcinės mašinos įrangai. Pavyzdžiui, viename Nexat variante yra 70 m Dammann purkštuvas. Žemės dirbimo ir sėjos mašinas taip pat siūlys Švedijos gamintojas Väderstad.
Teigiama, kad NexCo derliaus nuėmimo modulis gali pasiekti 130-200 t/val. našumą. Koncepcijoje naudojamas 5,8 m ilgio dvigubas ašinis rotorius, sumontuotas skersai važiavimo krypčiai. Pjovimo plotis 14 m. 32 m³ grūdų bunkerio talpos pakaks daugumai laukų, kad būtų galima iškrauti grūdus galulaukėse. Iškrovimo našumas siekia 600 l/s, tad visas procesas trunka apie minutę.
„Modulinė koncepcija leidžia sumažinti mašinų skaičių, o taip pat ir jų įsigijimo bei energijos sąnaudas apie 20–40 %, palyginti su įprastomis mašinomis, – aiškina vienos iš įmonių generalinis direktorius Felix‘as Kalverkamp‘as. – Vertinant derlingumą, galimas apie 10-20 % padidėjimas, vadinasi ūkio pelningumas gali išaugti 20-50 %. Be to, gerokai sutaupoma laiko ir darbo jėgos“.