Po nepaprastų 2020-ųjų visiško atokvėpio sunku tikėtis. Ir šiemet neigiamų pandemijos padarinių žemės ūkio technikos pramonė neišvengs, ypač dėl vėluojančio komplektuojamųjų detalių tiekimo. Nepaisant to, žemės ūkio technikos rinkose stebima gerėjanti situacija.
Remiantis CEMA (Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacija) duomenimis, rinkos barometras rodo teigiamus pokyčius. Nuo žemiausio taško, kuris fiksuotas 2020 m. balandžio mėn., pramonės atsigavimo ženklų vis daugėjo, kol pasiekė šios dienos piko etapą. Remiantis gamintojų apklausos duomenimis, pandemijos poveikis žemės ūkio technikos pramonei neturi esminės įtakos. Trys ketvirtadaliai apklaustųjų savo dabartinę situaciją vertina kaip labai teigiamą ir tikisi, kad pardavimai išaugs. Kol kas nėra jokių nuosmukio ženklų. Prognozojama, kad šiemet Europos žemės ūkio mašinų rinka augs 7 %.
Teigiamų šių metų rezultatų tikisi ir AGCO koncernui priklausanti kompanija Fendt. „Pandemijoje gyvename jau 17 mėnesių, nė vienas iš mūsų negalėjo numatyti, ką teks visiems patirti. Be abejo, šita neįprasta situacija paveikė mus visus, ypač tarptautines tiekimo grandines“, – Fendt naujovių pristatymo konferencijoje pabrėžė Christoph‘as Gröblinghoff‘as, kompanijos vadovas.
Christoph‘as Gröblinghoff‘as
Pasak jo, iki šiol Fendt sugebėjo greitai reaguoti į šiuos nuolat kintančius iššūkius ir kompensavo dėl suvaržymų bei sutrikusio komplektuojamųjų detalių tiekimo sustabdytas gamybos dienas. „Tačiau atsipalaiduoti nėra kada, kurį laiką dirbsime ir gyvensime įtampoje“, – įsitikinęs Ch. Gröblinghoff‘as. Apskritai, jis teigiamai vertina esamą padėtį ir kompanijoje Fendt, ir žemės ūkyje: „Pramonė yra „sveika“, užsakymų žurnalai užpildyti, žemės ūkio produktų kainos žemdirbiams palankios, tad investuoti yra iš ko.“
Jo skaičiavimais, šiemet Europos traktorių rinka turėtų siekti 188 000 naujų traktorių, t. y. beveik tiek pat, kiek realizuota rekordiniais 2012-aisiais. „Mes užsitikrinome daugiau nei 10 % rinkos dalį Europoje, išskyrus Turkijoje. Palyginti su praėjusiais metais, didėja ir pasaulinė Fendt traktorių rinka. Tikimės šiemet jų bus pagaminta per 20 000 traktorių“, – planais dalijosi Fendt vadovas.
Jo teigimu, Fendt ir toliau auga. Įmonėje dirba apie 6 300 žmonių visose šešiose Vokietijos gamybos vietose (Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Waldstetten, Feucht, Hohenmölsen ir Wolfenbüttel). Tai per 300 daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Vien pagrindinėje būstinėje Marktoberdorfe dirba daugiau nei 4 000 žmonių. Šį balandį Marktoberdorfe atidarytas naujas tyrimų ir plėtros centras, į kurį perkelta visa kūrybinių inžinierių komanda.
Pastaruoju metu vis didesnis dėmesys, kuriant naujus ir tobulinant esamus produktus, skiriamas skaitmeninėms technologijoms. „Naujoviškos technologijos yra pagrindinė mūsų kompetencija. Iš viso Fendt dirba apie 500 inžinierių, kuriančių ir naują techniką, ir naujas skaitmenines technologijas", – sako Fendt generalinis direktorius. Naujajame tyrimų ir plėtros centre yra apie 140 naujų darbo vietų elektronikos, programinės įrangos ir skaitmeninimo sričių specialistams. Jo nuomone, žemės ūkis ant didelių permainų slenksčio ir tikėtina, kad netolimoje ateityje pamatysime visišką žemės ūkio produktų gamybos transformaciją. „Turiu mintyje ir skaitmenines bei autonomines sistemas, ir alternatyvių degalų naudojimą, ir tvaraus ūkininkavimo technologijas, kurios gamybai suteikia dar didesnio efektyvumo. Neabejotinai ir mes esame šios didelės skaitmeninės revoliucijos dalis“, - pabrėžė Ch. Gröblinghoff‘as.