Menu
Sėjamoji žolei kukurūzų tarpueiliuose pasėti

Technikos naujienos 10.06.2021   

image for article


Vienoje Nyderlandų įmonėje sukurta greitai augančioms žolėms, paprastai svidrėms, kukurūzų tarpueiliuose įsėti Zocon Greenseeder sėjamoji gali atlikti pagrindinį vaidmenį, sprendžiant nitratų išplovimo ir dirvožemio erozijos problemą.

Sėjamosios galimos 6, 8, 10 ir 12 eilučių, skirtos 75 cm tarpueiliams, taip pat gaminamos ir 12 eilučių su 50 cm tarpueiliais. Mašina žolių sėklas sėja 8,0-16,0 kg/ha norma. Dėl 1,0 m prošvaisos sėklas galima įsėti skirtingais kukurūzų augimo tarpsniais, paprastai iki birželio vidurio-pabaigos.

Mašinas galima užsakyti su 150, 300 ir 450 l talpos sėklų bunkeriais, sėjos norma automatiškai pritaikoma prie važiavimo greičio, kuris yra ne didesnis kaip 15 km/val.

Greenseeder ne tik sėja sėklas, bet ir 10 mm virbais mechaniškai pakerta mažas piktžoles. Gamintojo teigimu, tokia praktika užimti tarpueilius kitais augalais įgauna vis didesnę svarbą, siekiant apsaugoti dirvožemį nuo erozijos ir mažinti nitratų išsiplovimą.

Pasėjus į kukurūzų tarpueilius, kukurūzų pasėlius užauga stipresnis ir tolygesnis, be to, kukurūzų nepanaudotą azotą gali pasisavinti tarpueiliuose auginami augalai. 

Nepaisant nedidelio 1,3 t svorio, Greenseeder apibūdinamas kaip tvirta mašina. 8 eilučių sėjamosios kaina Jungtinėje Karalystėje siekia apie 18 000 eurų (16 000 svarų). Praėjusiais metais JK parduota nemažai šių mašinų.

 

Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Didesnis sėjos lankstumas: Lemken Solitair su padalytu sėklų bunkeriu

Praėjus vos metams po sėkmingo Solitair 9+ pneumatinės sėjam...

Technikos naujienos

Manitou NewAg XL teleskopinių krautuvų gamoje – naujas flagmanas

MLT961-160V + L į 9,0 m aukštį gali iškelti 6,0 t svorio kro...

Technikos naujienos

Zetor pristato atnaujintą Major CL 80

Čekijos traktorių gamintojas atnaujina viena populiariausių...