Menu
Cukrinių runkelių piktžolėms naikinti – autonominė mašina

Naujienos 13.05.2021   

image for article


Prancūzijos žemės ūkio robotų kūrėjas Naïo Technologies sukūrė antrąjį autonominį prototipą BlueBob, skirtą cukrinių runkelių tarpueiliuose augančioms piktžolėms ravėti. Robotas darbą gali atlikti, augalams esant vos dviejų lapelių stadijos.

BlueBob 2.0 autonominė ir visiškai elektrinė šešių eilučių versija, kuri pristatyta vienam Vokietijos sėklininkystės įmonei Strube D&S. Robotas yra aprūpintas Naïo navigacijos technologine sistema ir Strube/Fraunhofer cukrinių runkelių aptikimo įranga.

Mašina mechaniškai naikina piktžoles, naudojant vaizdo kameras, kurios valdo judėjimą ir aptinka piktžoles, bei ravėtuvus, pakertančius piktžoles. 

„Ravėjimo principas grindžiamas piktžolių ir runkelių atpažinimu realiuoju laiku net ir esant labai ankstyvai augalų augimo stadijai, - komentuoja Strube sėklų kokybės tyrimų vadovas Christian‘as Hügel‘is. – Tai yra esminis pranašumas, norint anksti bei greitai sunaikinti piktžoles ir taip išvengti piktžolių ir runkelių konkurencijos“.

BlueBob 2.0 naudoja RTK GPS signalą, kad autonomiškai laikytųsi sėjos žemėlapio, surastų runkelių eilutes, atpažintų galulaukes ir savarankiškai pasuktų į kitą lauke. Robotas su visiškai įkrautu akumuliatoriumi gali veikti 8,0 val., dirbdamas maždaug 0,5 ha/val. našumu. 

Tulūzoje įsikūrusią Naïo Technologies 2011 m. įsteigė robotizacijos inžinieriai Aymeric‘as Barthes‘as ir Gaëtan‘as Séverac‘as. Šiandien robotizuotų piktžolių naikinimo priemonių gamoje yra Oz ir Dino robotai, skirti piktžolėms daržovių pasėlyje naikinti, ir Ted, dirbantis vynuogynuose. Gamintojo teigimu, iki šiol visame pasaulyje pristatyta beveik 150 tokių automatizuotų mašinų.

 

Jums turėtų būti įdomu


Naujienos

AGCO stiprina pozicijas paukštininkystės sektoriuje

AGCO įmonių grupę papildė Ispanijos tiksliosios gyvulininkys...

Naujienos

Galiniai traktoriaus krautuvai

Turkijos gamintojas Novatar teigia, sėmingai plečiantis gali...

Naujienos

Ryškūs kaip dienos šviesa darbo žibintai

Nauji Hella gamybos S serijos LED darbo žibintai tinka trakt...