Menu
Pöttinger rūpinasi gyvūnų sauga

Technikos naujienos 05.02.2020   

image for article


Teigiama, kad Sensosafe yra pirmoji pasaulyje pagalbinė žoliapjovių sistema, skirta stirnoms ir kitiems mažiems gyvūnams aptikti bei apsaugoti nuo sužalojimų. 

Pirmą kartą Sensosafe sistemos prototipas pademonstruotas parodoje Agritechnica 2017, kurioje įvertintas parodos sidabro medaliu. Dvejus metus įranga buvo intensyviai testuojama, o šiemet priešserijinė sistema bus išbandyta realiuose ūkiuose. 

Gyvūnams aptikti gali būti naudojamos dvi Sensosafe versijos. Pirmoji, kai sija su gyvūnus aptinkančiais optiniais infraraudonųjų spindulių jutikliais pritvirtinta ant žoliapjovės priekinės dalies ir skenuoja plotą prieš judantį agregatą. Kai optiniai jutikliai aptinka žolėje pasislėpusius gyvūnus, siunčiamas signalas žoliapjovės hidraulinei sistemai, kuri automatiškai pakelia mašiną, taip apsaugodama gyvūnus nuo sužalojimų.

Antroji versija, kai sija, apimanti visą galinės žoliapjovės darbinį plotį, montuojama tarp traktoriaus priekio ir priekinės žoliapjovės. Jei sijos optiniai jutikliai aptinka gyvūną, traktoriaus vairuotojas įspėjamas vaizdiniais ir garsiniais signalais. Pasak gamintojo, įrengus antrąją sistemos versiją, galimi du scenarijai: stabdomas traktorius, operatorius išlipa iš kabinos ir gyvūnus pabaido, arba operatorius pakelia galinę žoliapjovę, apvažiavęs kliūtį vėl ją nuleidžia, palikdamas nenupjautos žolės plotą. Teigiama, kad gyvūnų apsaugos sistema efektyviai veikia net ir saulėtą dieną.

Ateityje Austrijos gamintojas ketina pasiūlyti abi sistemos versijas visų modelių žoliapjovėms.

Profi info

 

Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Horsch plečia smulkinimo volų Cultro darbinių pločių gamą

Pirmą kartą 3,0 m darbinio pločio Cultro TC agregatas su dvi...

Technikos naujienos

Lemken Heliodor skutikliai su srutų paskirstymo įranga

Vokietijos kompanija Lemken plečia kompaktinių diskinių skut...

Technikos naujienos

John Deere pristato visiškai autonominį traktorių

Šią savaitę elektronikos parodoje (CES 2022) Las Vegase demo...