Menu




Minimalaus purenimo diskai Kverneland U-Drill sėjamosioms

Technikos naujienos 20.07.2020   

image for article


Populiarėjant tiesioginiai sėjai, kompanija Kverneland nusprendė tokiai technologijai pritaikyti ir universalią Kverneland U-Drill sėjamąją, kuri dabar gali būti komplektuojama ir su minimalaus purenimo banguotais diskais, panaudotais iš kompanijos Great Plains diskinio skutiklio.

Sėjamosios Kverneland U-Drill gaminamos dviejų skirtingų tarpueilių: 12,5 cm ir 16,7 cm. Minimaliam dirbimui pritaikyti diskai gali būti įrengti sėjamosiose su 16,7 cm tarpueiliais. Minėti Great Plains diskinio skutiklio diskai naudojami vertikalaus žemės dirbimo technologijoje ir yra skirti žemę išjudinti jos nemaišant. Diskai plokšti su šonuose esančiomis bangomis išjudina dirvą, tačiau jos nemaišo, už diskų sekantys sėjos diskai įterpia sėklas, o gale esantys prispaudimo ratukai užspaudžia sėjos eilutes. Tokiu būdu, nejudinant dirvožemio, nepažeidžiama jo struktūra ir išsaugoma drėgmė.

Anot gamintojo, sėjamosios su tokiais diskais gali sėti ir į minimaliai bei įprastai įdirbtą dirvą. Pasak kompanijai Kverneland Lietuvoje atstovaujančios bendrovės Dotnuva Baltic produktų vadybininko Mindaugo Dikšaičio, minimalaus purenimo diskus galima užsakyti ir anksčiau įsigytoms sėjamosioms, kurių Lietuvoje kasmet parduodama vis daugiau. „Taip sėjamosios universalumas ir pritaikymo galimybės dar labiau išsiplečia“, - teigia įmonės specialistas. 

Kverneland U-Drill gali būti 3,0; 4,0 ir 6,0 m darbinio pločio. Mašina gali sėti 10–18 km/val. greičiu. Sėkladėžės talpa 3,0 ir 4,0 m darbinio pločio sėjamųjų – 3 000 l, o 6,0 m – 4 350 l.

 





Jums turėtų būti įdomu


Technikos naujienos

Claas Jaguar 900s atnaujinimai – didesniam našumui ir efektyvumui

Vienas iš reikšmingiausių kompanijos Claas savaeigių smulkin...

Technikos naujienos

Pöttinger sėjamųjų gamos naujovė - Aerosem VT

Naujoji Austrijos kompanijos Pöttinger pneumatinė sėjamoji A...

Technikos naujienos

Lietuviškas hibridinis bieometanu ir elektra varomas 400 AG traktorius (papildyta)

Didžiausias Lietuvos ekologiškų produktų gamintojas praėjusi...