Claas praneša, kad 2024 finansinių metų pardavimai siekė šiek tiek mažiau nei 5,0 mlrd. eurų, t. y. apie 1,0 mlrd. eurų (apie 19 proc.) mažiau nei per tuos pačius 12 mėnesių 2023 m.
Kompanijos teigimu, nepalankios grūdų kainos, pakilusios palūkanų normos, atšiaurios oro sąlygos ir geopolitinė įtampa sukėlė daug netikrumo, dėl ko ūkininkai ir rangovai dvejoja dėl naujų traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų pirkimo.
Nepaisant sumažėjusių pardavimų, Claas mano, kad 2024 finansiniais metais, kurie baigėsi rugsėjo 30 d., kompanijai pavyko sėkmingai įveikti žemės ūkio pramonės sunkumus. Veiklos pelnas siekė 584 mln. eurų (2023 m. – 769 mln. eurų), o 2024 m. grynosios pajamos sudarė 253 mln. eurų (ankstesniais metais – 347 mln. eurų).
„Mes gerai pasirodėme įtemptoje ir labai konkurencingoje žemės ūkio technikos rinkoje, – finansinius rezultatus komentuoja finansų direktorius Henner Böttcher. – Nepaisant didelio pardavimų sumažėjimo, uždarbis rodo mūsų atsparumą. Šiandien galime pasidžiaugti, kad anksti pakoregavome gamybinius procesus ir prisitaikėme prie sudėtingų rinkos sąlygų“.
Claas generalinis direktorius Jan-Hendrik Mohr teigia, kad verslo kryptis nepasikeitė, išlaidos efektyviai suvaldytos, o verslas apgalvotai plėtojamas. „Investicijas į tyrimus ir naujus produktus padidinome iki daugiau nei 330 mln. eurų ir tikslingai investavome į ateities projektus, naujas technologijas ir gamybos tinklą. Taip užtikriname tvarų augimą ir skatiname inovacijas“, - priduria jis.
Tikslingos investicijos į gamybą apima šiuo metu vykstančius plataus masto modernizavimo darbus daugelyje Claas gamyklų. Tarp jų – Bad Salgau (pašarų nuėmimo technika) Vokietijoje, kur įmonė modernizuoja infrastruktūrą ir gamybos įrenginius, siekdama ne tik pritaikyti procesus prie išsiplėtusio produktų asortimento, bet ir plėsti gamybos pajėgumus. Harsewinkel gamykla (javų, pašarų kombainai ir Xerion traktoriai) netrukus bus modernizuota, įrengiant daugiau automatizuotų sistemų.
Žvelgdama į ateitį, kompanija Claas teigia, kad dabartines žemės ūkio pramonės nepalankias tendencijas lėmė sumažėjusios ūkininkų investicijos dėl stipriai nukritusių produkcijos supirkimo kainų. Bendrovė tikisi, kad 2025 m. pardavimai mažės, bet nestipriai.